You are here

Välkommen att kontakta ALcontrols vattenteam

Kundservice Vatten Företag

Telefon: 013-25 49 90

E-post: info@alcontrol.se

Öppettider: Mån-fre kl. 08.00-16.30, lunchstängt kl.12.00-13.00. OBS! Vecka 26-32 kl. 08.00-15.30, lunchstängt kl. 12.00-13.00.

Kundservice Vatten Privat

OBS! Privatpersoner ringer 013-25 49 91, måndag-fredag kl. 08.00-17.00, lunchstängt kl. 12.00-13.00.


Våra kundservicemedarbetare:

Thomas Engelstad
Kundservicechef
thomas.engelstad@alcontrol.se  
Laboratorium: Linköping
Telefon: 013-25 49 90

Anni Jönsson
info@alcontrol.se  
Laboratorium: Linköping
Telefon: 013-25 49 90

Magnus Holmberg
info@alcontrol.se
Laboratorium: Linköping
Telefon: 013-25 49 90

Almedina Kovac
info@alcontrol.se
Laboratorium: Linköping
Telefon: 013-25 49 90

Carola Vega Norell
info@alcontrol.se
Laboratorium: Linköping
Telefon: 013-25 49 90

Dan Holmgren
info@alcontrol.se
Laboratorium: Linköping
Telefon: 013-25 49 90

Jon Karlsson
info@alcontrol.se
Laboratorium: Umeå
Telefon: 090-71 16 60

Niklas Edlund
info@alcontrol.se
Laboratorium: Umeå
Telefon: 090-71 16 60

Anna Quist
info@alcontrol.se
Laboratorium: Malmö
Telefon: 040-672 89 00

 



Försäljning Vatten

 

Magnus Berglund, försäljningschef vatten
Magnus Berglund
Försäljningschef, distriktsansvarig region norr
Telefon: 0736-33 83 16
magnus.berglund@alcontrol.se 

Peter Björkman, Distriktsansvarig region öst
Peter Björkman
Distriktsansvarig region öst
Telefon: 0736-33 83 85
peter.bjorkman@alcontrol.se 

Bengt Friberg
Distriktsansvarig region väst
Telefon: 0736-33 83 50
bengt.friberg@alcontrol.se 

Raymond Koliana, distriktsansvarig region syd
Raymon Koliana
Distriktsansvarig region syd
Telefon: 0736-33 83 08
raymond.koliana@alcontrol.se

Fredrik Holmberg, verksamhetschef miljöövervakning på ALcontrol
Fredrik Holmberg
Verksamhetschef miljöövervakning
Telefon: 0736-33 83 61
fredrik.holmberg@alcontrol.se

 

 



Våra miljökonsulter

Sven Thunell, konsultchef 
Sven Thunéll
Gruppchef Miljökonsulter
Tel: 0765-27 41 58
sven.thunell@alcontrol.se

Håkan Olofsson, miljökonsult
Håkan Olofsson
Miljökonsult
Tel: 0736-33 83 69
hakan.olofsson@alcontrol.se

Susanne Holmström, Miljökonsult
Susanne Holmström
Miljökonsult
Tel: 0736-33 83 05
susanne.holmstrom@alcontrol.se

Caroline Svärd, Miljökonsult
Caroline Svärd
Miljökonsult
Tel: 0765-27 40 27
caroline.svard@alcontrol.se

Ann-Charlotte Norborg Carlsson, Miljökonsult
Ann-Charlotte Norborg Carlsson
Miljökonsult
Tel: 0736 33 83 60
ann-charlotte.norborg@alcontrol.se

Elisabet Hilding, miljökonsult
Elisabet Hilding
Miljökonsult
Tel: 0736-33 83 51
elisabet.hilding@alcontrol.se

 
Madeleine Svelander
Miljökonsult
Tel: 0733-90 65 82
madeleine.svelander@alcontrol.se